top of page

Motivasyonu düşmüş, bak bak.

2022 Temmuz'undan herkese merhaba


Duyduk ki motivasyonlar düşmüş, istekler uçuşmuş, hayaller derdest.

Tamam.


Bak aslında olaylar tamamen bizim kontrolümüzün öncesinde başlıyor, bu toprakların suyundan olsa gerek millet olarak çok çabuk gaz halinde havalanıp, yine aynı hızda maddenin katı haline dönüşüp yere çakılabiliyoruz. Sonrası ise "denedim olmadı", "anlıyorum konuşamıyorum" falan fıstık. Hani böyle daha adım adım mı gitsek, biraz daha gerçekçi mi tüketsek şu ömrümüzü, yada bırakalım herkes özgürlüğün dibine vursun. Aynen aynen.


Bu yazıyı okuyan, kendisinden bu evrende sadece bir tane olan değerli arkadaşım; senin İngilizce gibi basit, yapay, 10 Suriyeli'den 8 tanesinin konuşabildiği bir dili hayatına dahil edebilmen için bir motivasyona ihtiyacın yok. Motivasyonunu CEO olmak veya kas oranını yağ oranının üzerine taşımak için falan kullan. İngilizce zaten sana yalvarıyor, -abi beni konuş, nasıl konuşursan konuş ama beni konuş diyor dil. Yahu bu kadar esnekliği içinde barındıran, kuralsız, tepetaklak, kafana estiği gibi kullanabileceğin kaç dil var şu fani dünyada. Sen Almanca'da nesnelerin cinsiyetini bilme bakalım, kim sesinle konuşuyor veya Fransız kelimelerde telaffuz hatası yap hele nasıl gülüşüyorlar gözlerine baka baka hemde, acınası. Sen bu zamana kadar hayatında okullar bitirmiş, firmalara kabul edilmiş, departmanlar arsında sörf yapmış adamsın, konu İngilizce olunca nereden geliyor bu ümitsizlik! Tabiki de her sene sadece kapağı değiştirilen binlerce sayfalık gramer kitaplarından, tabiki de geçmişini anlatırken perfect tensi kullanman konusunu ülke meselesi yapan yanlış ve alanında alakasız eğitmenlerden tabiki de mükemmelliyetçiliğinden hacım. Hayatında belki verebildiğin doğru karar sayısı bir elin parmaklarını geçmezken sen İngilizcedeki ilk yanlışında idam sehpasının tozunu almaya başlıyorsun. Dur kapatma hemen, tamam gerilme, alınma hemen.


Bu ana kadar yaşadığın şu hayata bir dön ve bak, yaşadığın her anın sanatçısı sensin, zerre güzelliklerin veya olumsuzluklarının sahibi yine aynada gördüğün sensin.


İngilizce senin o kocaman hayatında daha iyi yaşam standartı yakalaman için sahip olman gereken bir sürü alet edavattan sadece bir tanesi, yani İngilizce senin için bir amaç değil araç olmalı canım. Hani diyorsun ya -ah bir İngilizce konuşabilsem, dağları deleceğim vs.. Konuş abi o zaman, bak buradayız konuş. Bırak gururu bir kenara, o kaprisler, nazlar, mazeretler sana yakışmıyor. Ya gel gündüzle gece olalım, ya da boş hayallere kapılıp gökyüzünde gaz olma, karaya in, üzme kendini.


Gel bizimle hata yapmanın doruklarına ulaş, buradan alacağın eşsiz hizmet senin taleplerinle şekillenecektir. Talep ettiğinden fazlasını sana sunmak için buradayız, sen neredesin?


Türkçe'nin mükemmel kullanılmayışı ile alakalı şikayetlerinizi WhatsApp hattımızdan iletebilirsiniz.


Sevgiler.
27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page